سلامت آب آشامیدنی و مصرفی در کشاورزی و صنایع ارتقا می‌یابد
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، شرکت پویش تدبیر کرانه با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اقدام به طراحی و تولید دستگاهی برای تعیین کیفیت آب با پاسخ سریع در محل و جلوگیری از روش‌های پر هزینه و زمانبر شیمیایی و الکتریکی کرده است.

محصولی که در سنجش آب شرب، آب‌های سطحی، منابع آب زیرزمینی، استخرها و پارک های آبی، پساب صنایع نساجی، پساب صنایع تولید فلزات و غیره کارآمد است. در آنالایزرهای نوری آب، با تابش نور در طول موج و انرژی خاص به نمونه و اندازه گیری انرژی عبوری توسط یک آشکارساز، میزان انرژی جذب شده تعیین خواهد شد؛ سپس با کالیبره نمودن میزان جذب با غلظت‌های مشخص و رسم منحنی کالیبراسیون، غلظت آلاینده‌ها در نمونه مجهول تعیین می‌شود.

دستگاه آنالایزر آب قابل حمل شرکت دانش‌بنیان پویش تدبیر کرانه (فیزتک) به منظور سنجش آب شرب، منابع آب زیرزمینی، پساب‌های صنعتی و کشاورزی و پایش آب نیروگاه‌ها با قابلیت سنجش سریع در محل طراحی و ساخته شده است. این دستگاه سازگار با روش‌های استاندارد ملی و بین المللی در تعیین کیفیت آب طراحی شده و در شرایط محیطی متعارف و نامتعارف صنعتی، آزمایشگاهی و عملیاتی قابل استفاده است

استفاده از فناوری نانو در تصفیه آب آشامیدنی در کشورهای درحال توسعه، رشد قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است. دستگاه‌های قابل حمل در تصفیه خانه‌های فاضلاب صنعتی و شهری جهت مطالعه اثر بخشی مواد تولیدی در رفع آلودگی‌ها و ترکیبات آلاینده‌های آب مورد نیاز است.

دقت اندازه گیری، قابلیت اندازه گیری گستره وسیعی از آلاینده‌های آبی توسط یک دستگاه و امکان اندازه‌گیری تغییرات غلظت آلودگی‌های موجود در فاضلاب‌های صنعتی در طول روز از مواردی هستند که باید در انتخاب دستگاه آنالایزر آب مورد توجه قرار گیرند.

آنالایزر آب قابل حمل شرکت پویش تدبیر کرانه با دقت بالا و جدیدترین تکنولوژی، مناسب برای استفاده در آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت آب و مراکزی است که از فناوری نانو در تصفیه آب استفاده می‌کنند.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۱۹ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد:شرکت‌های دانش‌بنیان از لحاظ اثربخشی و میزان رشد به صورت سالانه رتبه‌بندی می‌شوند