درمان تبخال به کمک فرآورده دارویی دانش‌بنیان
محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق شدند با پژوهش و کشف خواص مؤثره گیاهان دارویی، پماد ضد تبخال را تولید و به بیماران کمک کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، آذردخت خاکپور مدیرعامل شرکت دانا کاسیان لرستان به بیان اهداف این مجموعه دانش‌بنیان پرداخت و گفت: تولید دارو، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی بر اساس طب سنتی و یافته‌های علمی جدید از گیاهان و افزایش توجه به جنبه های کاربردی طرح‌ها از مهم‌ترین اهداف شرکت دانا کاسیان لرستان است.

این فعال حوزه پژوهش از محصول پماد ضد تبخال صوررت و تناسلی (ژنیتال) به عنوان محصول دانش‌بنان این مجموعه یاد کرد و ادامه داد:  بیمارانی که دچار تبخال هستند در حال افزایش هستند و از آنجایی که این بیماری قابل درمان نیست این دارو می‌تواند برای بیماران مبتلا به منظور کنترل علائم و جلوگیری از پیشرفت و کاهش عوارض بسیار تاثیر گذار باشد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان افزود: این محصول نمونه گیاهی و شیمیایی مشابه دارد ولی وجه تمایز آن با نمونه های مشابه در این است که مواد اولیه آن از داخل کشور تامین میشود و مراحل تولید آن نیز در کشور خومان است که این مهم نه تنها وابستگی در این زمینه به خارج از کشور را از بین برده منجر به اشتغالزایی در استان لرستان نیز شده است.

خاکپور در خصوص مزیت رقابتی این محصول نسبت به نمونه های خارجی گفت: این پماد نسبت به نمونه های خارجی آن بسیار ارزانتر است و پشتیبانی آن نیز بسیار راحت تر و در دسترس است، علاوه بر این کنترل خارش آن بهتر است از همین رو این محصول صادرات نیز دارد.

این فعال حوزه فناوری، با تاکید بر اینکه حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منجر به رشد و رونق شرکت های دانش بنیان می‌شود، عنوان کرد: امیدواریم نظام جدید ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و مزایای ایجاد شده در قانون جهش تولید دانش‌بنیان در شهرستان‌ها هماهنگ‌تر و بهتر اجرا شود تا شاهد رشد و رونق اقتصاد دانش‌بنیان بر مبنای مزایای سرزمینی باشیم.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۱۸ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
یک شرکت دانش‌بنیان سامانه ابر محاسباتی را راه‌اندازی کرد
شرکت دانش‌بنیان هوشمند آرنا سورین با بهره‌گیری از توانمندی‌های متخصصان داخلی توانسته تا سامانه ابر محاسباتی را جهت ارائه سرویس سوپرکامپیوتر و هوش مصنوعی راه اندازی کند.