یک شرکت دانش‌بنیان سامانه ابر محاسباتی را راه‌اندازی کرد
شرکت دانش‌بنیان هوشمند آرنا سورین با بهره‌گیری از توانمندی‌های متخصصان داخلی توانسته تا سامانه ابر محاسباتی را جهت ارائه سرویس سوپرکامپیوتر و هوش مصنوعی راه اندازی کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مصطفی سلطانی مدیرعامل شرکت هوشمند آرنا سورین درخصوص محصولات فناورانه این شرکت خاطرنشان کرد: ما توانسته‌ایم با بهره‌وری از فناوری‌های روز، خدمات سرویس سوپرکامپیوتر و هوش مصنوعی را به صورت ابری به کاربران و متقاضیان ارائه کنیم.

وی ادامه داد: شرکت سورین در جهت تامین تجهیزات و ارائه راه‌کارهای حرفه‌ای برای نیازهای متفاوت از جمله رایانش ابری، ابر اختصاصی، پردازش سریع، سوپر کامپیوترهای قدرتمند، هوش مصنوعی و استوریج‌های حرفه‌ای فعالیت می‌کند.

سلطانی همچنین درباره میزان صرفه ارزی نمونه داخلی این محصول دانش‌بنیان اظهار کرد: نمونه‌های خارجی این سامانه هوشمند به صورت جامع و کامل‌تر در خارج از کشور وجود دارد اما با توجه به تحریم‌ها، هزینه بالا و مشکلات در حوزه پرداخت برای کاربران ایرانی قابل دسترس نیستند.

مدیرعامل شرکت هوشمند آرنا سورین ادامه داد: از اینرو نمونه داخلی سامانه ابرمحاسباتی در کشور طراحی شد تا خدمات سوپر کامپیوتر و هوش مصنوعی را به صورت ابری و از راه دور به متقاضیان و کاربران ارائه کند.

این فعال فناور یادآور شد: این شرکت همچنین خدماتی را در حوزه مشاوره، طراحی و پیاده‌سازی این سامانه را برای متقاضیان ارائه می‌کند.

سلطانی ضمن اشاره به اینکه تولید محصولات داخلی دانش‌بنیان به افزایش اشتغال‌زایی نیز منجر شده اظهار کرد: درحال حاضر در این شرکت برخی از متخصصان داخلی در حوزه تولید و توسعه نرم افزاری سامانه ابر محاسباتی فعالیت دارند و برخی دیگر از این فعالان حوزه فناوری نیز در حوزه پشتیبانی و رفع مشکلات کاربران فعالیت دارند.

این فعال فناور بیان کرد: بخش عمده کار ما در شرکت در حوزه تولید نرم افزارهای مورد نیاز این سامانه هست و بخش سخت افزار از خارج از کشور خریداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت سورین گفت: این شرکت با هدف پرکردن خلا موجود در پیاده‌سازی مراکز داده و استفاده بهینه از منابع کامپیوتری در جهت توسعه فعالیت‌های خود گام بر می‌دارد.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۰۴ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
ارائه تکنولوژی Ar بر بستر وب توسط یک شرکت دانش‌بنیان
یک شرکت دانش‌بنیان توانسته برای اولین بار در کشور تکنولوژی AR(واقعیت افزوده)را در بستر وب فراهم کند.