شروع بکار سامانه پایش سوخت ماشین آلات کشاورزی لرستان

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سید عماد شاهرخی ظهر امروز در آیین مراسم رونمایی از سامانه هوشمند سازی پایش میزان مصرف سوخت ماشین های کشاورزی گفت: مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی لرستان به عنوان یک مرکز حمایت کننده و تسهیل‌گر در حوزه کشاورزی راه‌اندازی گردید تا بتوانند از فناوران و صاحبان ایده حمایت تا ضمن توسعه فناوری آن‌ها ورود به بازار راحت‌تر صورت گیرد، یا به عبارتی مراکز رشد چرخه ایده تا ثروت را برای صاحبان فناوری و ایده مهیا ‌کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز بخش در راستای تعیین مصرف سوخت تراکتورها و ماشین های بخش کشاورزی این هسته ایده پرداز فعالیت خود را طی ۶ ماه گذشته آغاز و کارهای پایش و کنترل سوخت را مورد ارزیابی و آزمون قرار داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: با طراحی سامانه نرم افزاری تحت وب، دریافت، بسته بندی و مدیریت داده ها برای پایش مصرف سوخت در انواع ماشین های کشاورزی در بازه های زمانی انجام خواهد شد.

وی گفت: این سامانه شامل ۲ بخش نرم افزار و سخت افزار بوده که با نصب بخش سخت افزار این سامانه بروی هر گونه ماشین آلات کشاورزی با توجه به نوع کارکرد می‌تواند مقدار سوخت را ثبت نموده و به مرکز داده سامانه ارسال نماید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: با عملیاتی شدن این سامانه می‌توان مقدار سوخت مورد نیاز هر دستگاه را تعیین و پایش کرد و از سوء استفاده و قاچاق سوخت جلوگیری نمود.

این مقام مسوول اظهار کرد: این سامانه قابلیت بکارگیری در حوزه حمل و نقل سایر خودروهای سبک و سنگین را نیز دارد و به واسطه این سامانه میزان سوخت تمام خودروها تعیین و تهیه خواهد شد و از قاچاق سوخت نیز جلوگیری بعمل خواهد آمد.

شایان ذکر است مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی لرستان در دیماه سال ۹۵ تأسیس و اکنون ۷ شرکت و ۱۲ هسته فنآور در این فعالیت دارند که تعدادی از شرکت های مذبور موفق به طی کردن مراحل دانش بنیان شده‌اند.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۳۰ مهر ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
«ایپاس» زمینه‌ساز همکاری پلیس و شرکت‌های دانش بنیان