30 درصد از نیاز کشور در حوزه تجهیزات پزشکی را یک شرکت دانش‌بنیان‌ تامین می‌کند
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شده با تولید برخی از نیازمندی‌های تجهیزات پزشکی، 30 درصد از نیاز بازار کشور در حوزه زنان، زایمان و درمان ناباروری را تامین کند.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درخصوص میزان درصد تامین نیاز کشور درحوزه تجهیزات پزشکی گفت: سهم این شرکت از تامین نیاز بازار ایران در حوزه تجهیزات پزشکی حوزه  زنان، زایمان و درمان ناباروری ۳۰ درصد است.

سید عمران امامی، مدیرعامل شرکت مهندسی سلامت یار حکیم (مسیح) درخصوص چشم‌ انداز اهداف این شرکت فناور خاطر نشان کرد:   با توجه به موقعیت جغرافیایی شرکت مسیح در خاورمیانه، چشم انداز ما حضور برند  masstecmedical  در میان ۱۰ نشان برتر تجهیزات پزشکی در حوزه فناوری «کاتترها» و «سوزن‌های تخصصی» و حیطه زنان و زایمان، گوارش، آنکولوژی و جراحی در منطقه است.

به گفته وی، این شرکت در نظر دارد تا با تولید تجهیزات پزشکی داخلی در میان ۱۰ نشان برتر این تجهیزات در منطقه قرار گیرد.

امامی خاطر نشان کرد:   از جمله مهمترین محصولات و تولیدات داخلی این شرکت دانش‌بنیان، تولید تجهیزات پزشکی در حوزه زنان و زایمان و درمان ناباروری، گوارش و آنکولوژی است.

این فعال فناور یادآور شد:   کاتتر  IUI،   سوزن آسپیراسیون تخمک،   ست کاتتر انتقال جنین،   کورت ساکشن آندومتر، هیسترومتر  وقلاب    IUD  از جمله تجهیزاتی است که این شرکت دانش‌بنیان در حوزه زنان، زایمان و درمان ناباروری تولید می‌ کند.

وی همچنین درباره تولید تجهیزات پزشکی در حوزه گوارش افزود:   دستگاه کولون هیدروتراپی،   کیت کولون هیدروتراپی  و  گارد دهانی آندوسکوپی از جمله تولیدات داخلی این شرکت دانش‌بنیان در حوزه گوارش است.

به گفته وی سوزن بیوپسی مغز استخوان نیز از جمله محصولات تولیدی شرکت مسیح در حوزه انکولوژی  است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درخصوص میزان درصد تامین نیاز کشور درحوزه تجهیزات پزشکی اظهار کرد: تا کنون سهم شرکت مسیح از تامین نیاز بازار ایران در حوزه زنان، زایمان و درمان ناباروری ۳۰ درصد است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر به کشورهای خارجی صادرات نداشته‌ ایم گفت: اخیراً صادرات محصولات این شرکت را به برخی از کشورهای آسیایی آغاز کرده و مشتریان بالقوه‌ ای در ویتنام و پاکستان برای خرید محصولاتمان اعلام آمادگی کرده‌ اند.

امامی ضمن اشاره به اینکه این شرکت دانش‌بنیان تولید کننده پیشگام کاتترهای زنان و زایمان پیشرفته در خاورمیانه است گفت:   شرکت مسیح در نظر دارد تا  دامنه تولید محصولات و بازار هدف خود را در منطقه گسترش دهد و دراین راستا آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت‌ های دیگر چه در انتقال فناوری و چه در توسعه بازار اعلام می‌ کند.

وی در خصوص میزان اشتغالزایی و تعداد کارکنان این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: با توجه به توسعه فعالیت‌های این شرکت، سعی در افزایش میزان اشتغال‌زایی داشته‌ ایم و تاکنون ۳۷ نفر به صورت مستقیم با ما همکاری دارند.

  این فعال فناور درباره هدف از شکل‌ گیری این شرکت بیان کرد: شرکت مسیح  با هدف ایجاد الگویی کاربردی و قابل تکرار برای توسعه پایدار از طریق خلق ثروت از دانش و همچنین دانش از ثروت تاسیس شد و در حال حاضر با بهره‌ گیری از راهنمایی‌های پزشکان مطرح و به‌ کارگیری مهندسین خبره این شرکت توانسته است درک عمیقی از چالش‌های پزشکان و رنج بیماران داشته باشد.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
شرکت‌های دانش بنیان در هر سطحی می‌توانند از حمایت‌های بیمه‌ای استفاده کنند
دومین نشست از سلسله نشست های معرفی نظام جدید دانش‌بنیان با موضوع حمایت‌های بیمه ای امروز ۲۲ مرداد ماه با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و جمعی از فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.