سقف حقوق اساتید برداشته شد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علیرضا منادی سفیدان رئیس کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌ها  گفت: در لایحه بودجه آمده که اعتبار مالیاتی را در ۵ سال به ۵۰ درصد برسانیم که این مصوبه جدیدی بود که به شدت مخالفت شد و کمسیون تلفیق این موضوع را رد کرد. این موضوع یعنی آن اعتبار مالیاتی سر جایش مانده برای کمک به  شرکت‌های دانش بنیان و هر فردی که کار دانش بنیان انجام دهد مالیاتش همان اعتبار مالیاتی حفظ و آن قانونی حذف نشده است.

* سقف حقوق اعضای هیأت علمی برداشته شد

وی افزود: سقف حقوق اساتید در مصوبه تلفیق برداشته شده و مالیات اعضای هیات علمی که به صورت پلکانی شده بود، مجددا به همان 10 درصد بازگشته است. لذا مجلس شورای اسلامی این فرصت خوب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایجاد کرده و مصوبه‌های خوبی به منظور جذب اعضای هیات علمی و نخبگان دولت در نظر گرفته است

منادی سپیدان به بحث معیشت اساتید نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که پیگیری کردیم، همچنین در جریان همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی تلاش کردیم حقو‌ق‌ها و دستمزدها افزایش یابد و هدف از این موضوع جلوگیری از فرار مغزها بود. طبق بیانات رئیس جمهور در مصوبه کمیسیون تلفیق به تمام دانشگاه‌ها اجازه دادیم املاک اضافه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای ساخت و ساز مسکن اساتید در نظر بگیرند و بانک‌ها نیز تا سقف یک میلیارد تومان وام به دانشگاه‌ها اختصاص می‌دهند.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
معاون علمی رئیس جمهور برای شرکت در اجلاس سران گروه ۷۷ راهی کوبا شد