پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد ایستگاه‌های خط 2 مترو اصفهان
شهردار اصفهان گفت: فاز نخست خط دو مترو کلان‌شهر اصفهان حدفاصل دارک تا طوقچی تا پایان سال آینده افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده با بیان اینکه  یکی از رویکردهای مدیریت شهری ششم «محله‌محوری» در راستای کشف مشکلات محله‌ها و حل آنها با کمک مردم است، اظهار کرد: در این راستا، تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و آموزش و پرورش منعقد شد که بر اساس آن، امکانات ورزشی ۲۰۰ باب مدرسه در قالب طرح «عصر ورزش» در اختیار شهروندان به‌ویژه جوانان و نوجوانان قرار گرفته تا به ورزش و بازی در حیاط این فضاهای آموزشی بپردازند.

وی افزود: شهروندان می‌توانند برای استفاده از این ظرفیت و کسب اطلاعات بیشتر به لینک app.isfahan.ir مراجعه کنند یا با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.

قاسم زاده از برپایی نمایشگاه «فن‌نما» در نیمه نخست مهرماه سال جاری با حضور شرکت‌ها و بنگاه‌های صنعتی در اصفهان خبر داد و از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در این نمایشگاه دعوت کرد.

شهردار اصفهان اظهارکرد: این نمایشگاه عرصه خوبی برای آشنایی صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت های مختلفی است که از آنها برای بازدید از نمایشگاه دعوت شده است.

شهردار اصفهان از همزمانی برگزاری این نمایشگاه با رخداد بین‌المللی «جایزه مصطفی (ص)» در اصفهان خبر داد و خاطرنشان کرد: رویداد بین‌المللی «جایزه مصطفی (ص)» مهرماه امسال به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود و افراد فرهیخته‌ای از کشورهای مختلف در آن حضور دارند که از نمایشگاه فن نما نیز دیدن می‌کنند. این رویداد فرصت مناسبی برای شرکت‌های دانش بنیان است که محصولات خود را به این افراد معرفی کنند.

وی با اشاره به خط دو مترو اصفهان گفت: در محور شمالی این خط در هفته جاری دستگاه حفار (تی‌بی‌ام) به ایستگاه طوقچی می‌رسد.

قاسم زاده با بیان اینکه تونل این محور رو به اتمام است و باید وارد مراحل نازک‌کاری و تکنیکال خط دو مترو شویم، اظهار کرد: بیشتر ایستگاه‌های خط دو پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارد و در ایستگاه شاهد نیز کارگران و مهندسان به‌صورت سه شیفت مشغول کار هستند.

وی تصریح کرد: فاز نخست افتتاح خط دو مترو حدفاصل دارک تا طوقچی تا پایان سال آینده افتتاح می شود و شاهد حرکت واگن‌ها و جابه‌جایی مسافران در این خط خواهیم بود.‌


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
ظرفیت های اقتصادی تایباد باید بالفعل شود
رئیس شورای اسلامی شهرستان تایباد گفت: ظرفیت های اقتصادی این شهرستان مرزی باید از بالقوه به بالفعل تبدیل شود.