پرورش هندوانه در قطب جنوب!
دانشمندان روسی در قطب جنوب کارهای غیرقابل تصوری را انجام دادند، گفته می شود آنها توانستند در سردترین نقطه زمین هندوانه پرورش بدهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این تیم به طور عمدی دو نوع هندوانه زودرس را نه تنها به دلیل طعم لذیذ، بلکه به دلیل توانایی آنها در سازگاری با فشار کم جو و کمبود اکسیژن در داخل گلخانه انتخاب کردند. آنها بذرها را در لایه نازکی از جایگزین خاک کاشتند و از نور مخصوصی که نور خورشید را تقلید می کرد استفاده کردند. از آنجایی که هیچ حشره ای برای گرده افشانی گیاهان وجود نداشت، محققان وظیفه داشتند همه چیز را با دست گرده افشانی کنند.

بیشتر بخوانید:

فراتر از سلاح، ابزاری که چین را به قدرتی درجه یک تبدیل کرد

پیدا شدن رد یک فضاپیمای بیگانه در مریخ/ عکس

درست ۱۰۳ روز پس از کاشت بذرها، محققان با هشت میوه رسیده و شیرین روبرو شدند که در شش گیاه مختلف رشد می کردند. بر اساس بیانیه ترجمه شده از انجمن جغرافیایی روسیه، خربزه ها تا حدود ۱ کیلوگرم با قطرهای ۱۳ سانتی متر رشد کردند.

این شاهکار کشاورزی بخشی از آزمایشی در ایستگاه وستوک بود، یک ایستگاه تحقیقاتی روسی که در تمام طول سال در قطب سرد واقع شده است، به این دلیل که این مکان به عنوان سردترین مکان روی زمین طبقه بندی شده است، جایی که دمای ثبت شده زمانی به منفی ۱۲۸.۶ درجه فارنهایت می رسید. (منفی ۸۹.۲ درجه سانتیگراد).


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۱۲ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
رئیس سازمان صمت کرمانشاه خبر داد؛بهره‌برداری ۴۷ پروژه اقتصادی در کرمانشاه
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: ۴۷ پروژه اقتصادی در کرمانشاه به بهره‌برداری رسید.