ایده‌ای که به صادرات ختم شد
مهدی قنبری یکی از نخبگان استان فارسی است که توانسته با تولید گریس های خاص صنعتی علاوه بر کارآفرینی؛ موجب اشتغال ۵۰ نفر دیگر نیز بشود و محصول تولیدی‌اش را به خارج از کشور صادر کند.

 شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که با علم خود سرمایه و ثروت تولید می‌کنند.

معمولا افراد نخبه با تلاش و پشتکار فراوان بر اساس نیازهای جامعه ایده های خود را اجرایی کرده و با تبدیل کردن آن به محصول؛ نیاز مبرم کشور به واردات را برطرف می‌کنند.

شرکت دانش‌بنیان نخبه استان فارس یکی از شرکت های موفق در این عرصه است که با تلاش بسیارِ مدیرعاملش که ایده ای به منظور رفع نیاز کشور در آن زمینه را داشته تاسیس می‌شود و روند صعودی رشد‌ را در پیش می‌گیرد.

مهدی قنبری یکی از نخبگان استان فارسی است که توانسته با تولید گریس های خاص صنعتی علاوه بر کارآفرینی؛ موجب اشتغال ۵۰ نفر دیگر نیز بشود و محصول تولیدی اش را به خارج از کشور صادر کند.

رتبه برتر در تمام مقاطع تحصیلی 

او در گفتگو با خبرگزاری فارس از مدارک و سوابق تحصیلی اش سخن گفت و اظهار کرد: مدرک کارشناسی را از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد را از دانشگاه یاسوج گرفتم و مدرک دکترا رشته مهندسی شیمی را نیز از دانشگاه شیراز تحت هدایت دکتر فریدون اسماعیل زاده دریافت کردم و در تمام مقاطع تحصیلی ام بین  رتبه های برتر  و  استعداد های درخشان بودم.

نیازسنجی و تولید محصولی که در کشور مورد نیاز بود

عضو هیئت علمی دانشگاه به ایده ای که حال به محصولی موفق تبدیل شده اشاره کرد و در این‌باره توضیح داد: من با کار بازرگانی در صنایع روشنایی شروع به کار کردم به این صورت که محصولاتی از جمله محصولی که الان خودمان تولید می‌کنیم را خریداری می‌کردم و می‌فروختم، رفته رفته دیدم که این محصول به ایران وارد می‌شود و کسی آن را تولید نمی‌کند و این نیاز تولید در کشور وجود دارد، بنابراین تصمیم گرفتم با توجه به اینکه به رشته تحصیلی‌ام نیز مرتبط است؛ خودم گریس حرارتی را  تولید و به بازار عرضه کنم.

او ادامه داد:  به همین خاطر شروع به تحقیقات در این‌باره کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که می‌توانم آن را تولید کنم، بنابراین در مقیاس کوچک شروع به ساخت کردم و بعد از آن افتخار همکاری با استادم، دکتر اسماعیل زاده را داشتم و پس از تاسیس شرکت کم کم تعداد محصولات را به کمک او و بقیه همکاران در واحد تحقیق و توسعه  افزایش دادیم و در حال حاضر  بیش از 10 گریس خاص در مجموعه تولید می‌کنیم.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۰۹ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
البرز جزو ۱۰ استان برتر در تولید ناخالص داخلی است
استان البرز در موضوع احیای واحدهای تولیدی و پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید رتبه اول و در بحث اشتغال واحدهای احیا شده رتبه دوم کشور را کسب کرده است.