نیک‌بین: با اساتید قانون شکن برخورد و قطع همکاری شود
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به قطع همکاری برخی دانشگاهها با اساتیدی که حامی اغتشاشات و اغتشاشگران بودند، گفت: باید با اساتید قانون شکن برخورد و قطع همکاری شود.

حجت الاسلام و المسلمین جواد نیک‌بین نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه توانای خبرگزاری فارس با اشاره به قطع همکاری برخی دانشگاهها با اساتیدی که حامی اغتشاشات و اغتشاشگران بودند، گفت: هیچ کس حق ندارد دانشجو را از تحصیل و کسب علم جدا کند، اگر استادی محیط علمی دانشگاه را با محیط سیاسی اشتباه بگیرد و دانشجویان را به جای تعلیم علوم و فنون تخصصی تحریک به موازین خلاف فعالیت‌های خود در دانشگاه کند، متخلف است.

وی با بیان اینکه برای فرد متخلف در دانشگاه باید پرونده تشکیل شود و مطابق قانون باید با وی برخورد شود، گفت: اگر استادی قانون را زیر پا گذاشت مطابق قانون باید با او برخورد شود، اما صرف اظهار نظر یک استاد نباید دانشجو را از علم آن استاد محروم کرد.

حجت الاسلام نیک‌بین تصریح کرد: استادی که محیط علمی را تبدیل به محیط غیر‌علمی کند، فضای آرامش دانشگاه را به ترویج و تشویش اذهان عمومی تبدیل کند و دانشجو‌ها را از محیط علمی دانشگاه جدا کند باید با او برخورد و قطع همکاری کرد.

نماینده کاشمر خاطر نشان کرد: در محیط دانشگاه به سمت علم، فعالیت‌های دانش بنیان حرکت کنیم، دانشگاه را به صنعت و کار گره بزنیم اینگونه دانشجو موفق‌تر خواهد بود.

اخیرا برخی از دانشگاهها با تعدادی از اساتیدی که در ایام اغتشاشات سال گذشته، از اغتشاشگران حمایت می کردند و با توئیت های خود فضای جامعه را ملتهب می کردند، قطع همکاری شد. ضمن اینکه برخی از این اساتید حتی نسبت به ادامه همکاری خود با دانشگاهها اقدامات قانونی و اداری را انجام ندادند.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۰۸ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
سفرهای اشتغال آفرینی با اولویت نیروهای بومی در ایام اربعین
استاندار ایلام گفت: بستر اشتغال آفرینی با اولویت نیروی کار بومی در ایام اربعین فراهم شود.