امکان تشخیص به موقع و درمان عارضه‌های قلبی و عروقی
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مهدی اسکندری، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان داده گستران دنا، با اشاره به تولید تجهیزات پیشرفته در حوزه قلب و عروق عنوان کرد: با توجه به نیاز به تشخیص به موقع و درمان عارضه‌های قلبی و عروقی این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین پیش از تولید این محصولات در کشور، این محصولات صرفا از خارج از کشور وارد می‌شدند و این مساله باعث خروج ارز و محدودیت‌هایی برای کاربران و مراکز درمانی می‌شد.

این فعال فناور با اشاره به این‌که کاربرد اساسی این محصولات دانش بنیان در تشخیص اولیه و همچنین مراحل درمان مشکلات قلبی است عنوان کرد: این محصولات از سطح بالایی از فناوری برخوردارند و در کمک به بیماران قلبی و عروقی بسیار حیاتی و مورد نیاز هستند.

وی با اشاره به الکترود یکبار مصرف الکتروکاردیوگرافی، عنوان کرد: این محصول در تست ورزش، هولتر مانیتورینگ، اتاق عمل، ثبت نوار قلب و مانیتورینگ طولانی مدت بیماران بستری و ... کاربرد دارد.

این فعال فناور، دستگاه الکتروکاردیوگراف را یکی دیگر تولیدات این شرکت دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: این دستگاه برای ثبت نوار قلب در مراکز درمانی، کلینیک‌ها، اورژانس، بخش های بستری و... استفاده می شود. نوار قلب برای بررسی و تشخیص اولیه عارضه قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسکندری با اشاره به مزایای رقابتی محصولات ساخت این شرکت عنوان کرد: تلاش شده است تا محصولات ضمن برخورداری از کیفیت بالا، قابلیت استفاده در کاربردهای مختلف داشته باشند. استفاده از این محصول با توجه به چسبندگی بالا و کیفیت مناسب ژل و سایز مناسب، منجر به رضایت کاربر و بیمار نیز می‌شود.  

این فعال فناور درباره اشتغال ایجاد شده به واسطه تولیدات این شرکت دانش‌بنیان عنوان کرد: این شرکت داری سه خط تولید پیوسته برای تولید محصول مصرفی چست الکترود است که به اشتغال مستقیم 20 نفر و غیر مستقیم 35 نفر منجر شده است. همچنین تولید دستگاه الکتروکاردیوگراف به اشتغال مستقیم هفت نفر و غیر مستقیم 20 نفر در شرکت منجر شده است.

اسکندری ادامه داد: تیم قوی تحقیق و توسعه شرکت متشکل از پرسنل فارغ التحصیل در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد در تخصص های مختلف مرتبط با تمام محصولات قلب و عروق به طور تمام وقت در حال بررسی برای بهبود کیفیت و توسعه قابلیت های محصولات فوق و طراحی محصولات مرتبط هستند.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۰۶ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
ارتقای امنیت اماکن با سامانه ایرانی مبتنی بر اینترنت اشیا