ورود کم سرمایه به چالشی برای بخش کشاورزی استان مرکزی تبدیل شده است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ورود کم سرمایه به چالشی برای بخش کشاورزی استان مرکزی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، علی صفری در نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش بنیان، نخبگان، کشاورزان و تشکل‌های بخش کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اینکه نخستین مشکلات بخش کشاورزی آب و بعد سرمایه است، اظهار داشت: علی‌رغم این که مشکلات زیاد است مطالبات هم زیاد است و نمی‌توانیم پاسخگوی مطالبات کشاورزان باشیم، بنابراین نقدینگی به عنوان یکی از مشکلاتی است که ممکن است بخش کشاورزی را تهدید کند.

وی افزود: یکی از چالش‌های بخش کشاورزی ورود کم سرمایه به بخش کشاورزی است که قسمتی از ورود سرمایه از طریق تسهیلات بانکی و سیستم بانکی باید تامین می‌شود، متاسفانه در سال‌های اخیر سیستم بانکی در بخش کشاورزی مقداری بسته عمل کرده و نتوانسته درخواست بخش کشاورزی را اجابت کند.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: راهکار برون رفت از مشکل ورود کم سرمایه، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی است که یکی از اقدامات پسندیده سازمان جهاد کشاورزی تشکیل این صندوق است و خدمات بسیار خوبی را این صندوق به کشاورزان ارائه داشته است، با توجه به اینکه تشکل‌ها در سرمایه‌گذاری این صندوق مشارکت می‌‌کنند، اقدامات خوبی انجام شده، اما متاسفانه سرمایه این صندوق کم است.

صفری بیان کرد: مولدسازی یکی از راهکارهای افزایش سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی است، تشکل‌‌‌ها خواستار این موضوع هستند که اکنون که دولت بحث مولدسازی را اجرا می‎کند، مولدسازی می‌تواند به عنوان یکی از راه‌های تاثیرگذار صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی باشد و باید مولد سازی را به این سمت سوق دهند.

وی با بیان اینکه درآمد حاصل از فروش اموال در قالب مولدسازی باید صرف پروژه‌های ناتمام استان شود و در استان تاکنون هیچ ملکی در قالب مولدسازی به فروش نرفته است، خاطرنشان کرد: باید پیگیری‌های لازم از طریق مسئولان کشوری و استانی انجام شود تا بخشی از املاکی که به عنوان مولدسازی به دولت معرفی شده را در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی ورود دهیم.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۰۴ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
جزئیات نحوه بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان از حمایت‌های مالیاتی تشریح شد
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری روز سه شنبه 31 مردادماه 1402 نشست حمایت‌های مالیاتی را با حضور مسئولین و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت حضوری و آنلاین برگزار کرد. این نشست با حضور دکتر رضا اسدی‌فرد معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و مهندس شجاع مرادی مسئول اجرای برنامه‌های مالیاتی و نمایندگان حدود 500 شرکت دانش‌بنیان برگزار شد و در آن انواع حمایت‌های مالیاتی در نظام جدید شرکت‌های دانش بنیان مطرح و در پایان به سوالات حاضرین در جلسه و افراد شرکت‌کننده بصورت آنلاین، پاسخ داده شد که در ادامه، گزارشی از مباحث مطرح شده در این نشست را خواهید خواند.