امنیت اماکن با سامانه ایرانی مبتنی بر اینترنت اشیا ارتقا می‌یابد
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سید محمد الیاس موسوی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آزمون الکترونیک خزر با اشاره به تولید سامانه‌های سخت‌افزاری امنیتی مبتنی بر فناوری‌ اینترنت اشیا عنوان کرد: فعالیت اصلی این شرکت طراحی و ساخت تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیاء است. بر اساس بررسی‌های متخصصان شرکت، سیستم‌های امنیتی موجود در بازار با طراحی‌های قدیمی و عملکرد کاملاً آفلاین در حال عرضه به بازار بود؛ از این‌رو با توجه به تجربه شرکت در زمینه طراحی و ساخت سیستم‌های سخت افزاری مبتنی بر اینترنت اشیاء تصمیم به طراحی و تولید اولین سیستم امنیتی بر پایه IOT یا اینترنت اشیاء گرفته شد.

این فعال فناور با اشاره به کاربردهای گسترده سامانه‌های امنیتی هوشمند ساخت داخل گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، تامین امنیت یکی از اصلی‌ترین لازمه‌ها به شمار می‌رود و بنابراین،مخاطبان محصول تمام منازل مسکونی، تجاری، اداری و ... هستند.
مدیرعامل شرکت آزمون الکترونیک خزر، با اشاره به توسعه این محصول مبتنی بر شرایط بومی کشور عنوان کرد: در حال حاضر، ‌نمونه موفق، کاربردی و تجاری سازی شده با قابلیت‌های محصول این شرکت با نام آیومکس در بازار داخلی وجود ندارد.
موسوی، از صرفه‌جویی ارزی حاصل از داخلی‌سازی تجهیزات امنیتی هوشمند گفت و افزود: نمونه‌های وارداتی قیمت تمام شده بسیار بالایی دارند و با توجه به قرارگیری سرور چنین سیستم‌هایی در خارج از کشور معمولاً استفاده از آن‌ها با مشکلاتی فراوانی همراه است.

وی افزود: قیمت تمام شده این محصول با توجه به ویژگی‌ها و امکانات بیشتری در که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد در حال حاضر از سایر سیستم‌های امنبتی موجود در بازار کمتر است.

این فعال فناور، با تاکید بر این که ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان همواره با قوانین و بروکراسی‌ اداری فراوانی همراه است، ادامه داد: در خصوص نقش مردم در حمایت از محصولات تولید داخل باید به این نکته توجه کرد که چنانچه شرکت‌های داخلی اقدام به تولید و ارائه محصولات با کیفیت کنند قطعاً از حمایت اکثریت مردم برخوردار خواهند بود.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۰۲ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
ساخت بزرگترین موکب‌ها برای زائران اربعین توسط شرکت‌های دانش‌بنیان
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سالار طایفه، مدیر شرکت فناوران رستار سامانه که در زمینه طراحی و اجرای سازه‌های ژئودزیک فعالیت دارد، گفت: این شرکت دو محصول بزرگ تولید می‌کند که یک محصول دانش‌بنیان است به نام بلک پنی مادون قرمز و یک محصول هم سازه‌های ژئودزیک است که آن را به عنوان محصول خلاق ثبت کرده‌ایم. این محصول روی مخازن نفتی هم قابل استفاده است.