ساخت بزرگترین موکب‌ها برای زائران اربعین توسط شرکت‌های دانش‌بنیان
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سالار طایفه، مدیر شرکت فناوران رستار سامانه که در زمینه طراحی و اجرای سازه‌های ژئودزیک فعالیت دارد، گفت: این شرکت دو محصول بزرگ تولید می‌کند که یک محصول دانش‌بنیان است به نام بلک پنی مادون قرمز و یک محصول هم سازه‌های ژئودزیک است که آن را به عنوان محصول خلاق ثبت کرده‌ایم. این محصول روی مخازن نفتی هم قابل استفاده است.

وی در ادامه افزود: سازه‌های ژئودزیک، سازه‌های گنبدی هستند و در واقع یک کره ژئودزیک از المان‌های مستقیم و مثلثی می‌تواند با استفاده از کمترین مصالح، بیشترین سطح را بپوشاند. در دنیا حدود شش، هفت سال است که روی این محصول کار می‌کنند، اما در ایران، تا قبل از ما شرکتی به صورت تخصصی در مورد آن کار نکرده بود.

وی با بیان اینکه شرکت طراحی و اجرای سازه‌های ژئودزیک از سال ۹۶ فعالیت در این زمینه را آغاز کرده است، اظهار داشت: در واقع ما اولین شرکتی هستیم که به صورت تخصصی از صفر تا صد مجموعه یعنی از طراحی تا ساخت را بر عهده گرفتیم و کار را انجام رساندیم.

حضور موثر و فعال در نمایشگاه آباد ایران

مدیر شرکت فناوران رستار سامانه با اشاره به حضور این شرکت در نمایشگاه آباد ایران گفت: در این نمایشگاه استقبال بسیار خوبی از فعالیت‌ها و محصولات ما صورت گرفت؛ به طوری که بلافاصله و در عرض یک هفته قراردادی را با بنیاد مستضعفان برای موکب‌های کاروان ایلام منعقد کردیم. گزارش و خبر این موضوع در خبرگزاری صدا و سیما و تلویزیون ایلام هم پخش شد. همچنین معاون استاندار ایلام هم از این موکب‌ها بازدید کرد.

وی در ادامه افزود: برای احداث این موکب‌ها و راه اندازی آنها، تقریباً ۱۰ تن سازه را در مدت پنج روز نصب کردیم و ۱۱۰۰ متر مربع فضا را آماده بهره‌برداری کردیم که هم اکنون در حال پذیرایی از زائران اربعین است.

مدیر شرکت فناوران رستار سامانه با اشاره به استقبال زیاد از فعالیت‌ها و محصولات این شرکت در نمایشگاه آبادیران، افزود: به عنوان مثال بنیاد علوی و موسسه دانشمند برای احداث خانه‌ها و مدارس روستایی و بیمارستان‌های صحرایی تفاهماتی با ما داشتند. به طور کلی نمایشگاه آبادیران، فرصت بسیار خوبی بود و کمک زیادی به شرکت ما کرد.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۰۲ شهریور ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
در سومین نشست معرفی نظام جدید ارزیابی دانش بنیان‌ها مطرح شد:جزئیات نحوه بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان از حمایت‌های مالیاتی
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سومین نشست از سلسله نشست‌های معرفی نظام جدید دانش‌بنیان با موضوع «حمایت‌های مالیاتی» 31 مرداد ماه با حضور رضا اسدی فرد، معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و مسعود شجاع مرادی، کارشناس معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و جمعی از نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزارشد.