ارزش گذاری دارایی های نامشهود شرکت‌های دانش بنیان از هفته جاری آغاز می‌شود
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: با تفاهم وزارت اقتصاد و دارایی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، دارایی‌های نامشهود شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان تضمین بانکی پذیرفته می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، اسدی فرد که در راس هیاتی از مدیران معاونت علمی در سفری یک روزه به سمنان رفته بود در حاشیه نشستی با فعالان شرکتهای دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: مشکل بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان این است که برای دریافت تسهیلات تضامین بانکی که معمولاً ملک است را ندارند؛ بنابراین این معاونت برای حمایت از این شرکت‌های نوپا از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری با وزارت اقتصاد رایزنی کرده است.

وی افزود: از این هفته بر اساس تفاهم وزیر اقتصاد و معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، کارشناسان رسمی دادگستری بر اساس استاندارد‌ها دارایی‌های نامشهود شرکت‌های دانش‌بنیان را که همان دانش آنهاست، ارزش گذاری می‌کنند تا این دارایی‌ها به عنوان تضامین بانکی برای نهاد‌های مالی قابل پذیرش باشد.

اسدی فرد اظهار امیدواری کرد با این روش مشکل تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیانی که توان مالی زیادی ندارند تا حدود زیادی برطرف شود.

وی همچنین با بیان اینکه در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ افزایش سه هزار میلیارد تومانی سرمایه صندوق پژوهش و فناوری پیش بینی شده اظهار امیدواری کرد: این صندوق در فرایندی پنج ساله به صندوقی با سرمایه ۱۰۰ همتی (هزار میلیارد تومانی) تبدیل شود.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
دستگاه‌های هولتر قلب و فشار خون بومی‌سازی می‌شوند
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی از تولید دستگاه‌های هولتر قلب و فشار خون به منظور مانتیورینگ طولانی مدت فعالیت الکتریکی قلب خبر داد.