دستگاه‌های هولتر قلب و فشار خون بومی‌سازی می‌شوند
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی از تولید دستگاه‌های هولتر قلب و فشار خون به منظور مانتیورینگ طولانی مدت فعالیت الکتریکی قلب خبر داد.


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، محسن اوستا، مدیرعامل شرکت کاوشگران طب خوارزمی، از موفقیت فناوران ایرانی در شرکت دانش‌بنیان کاوشگران طب خوارزمی در زمینه طراحی و تولید دستگاه‌های هولتر قلب و فشار خون خبر داد. هولتر مانیتور قلب دستگاهی است که فعالیت الکتریکی قلب (ECG) را به صورت پیوسته برای حداقل 24 ساعت ثبت می‌کند. این دستگاه توسط الکترودهای سینه‌ای، به راحتی به بدن بیمار وصل می‌شود و به طور مداوم سیگنال ECG قلب بیمار را در شرایط معمولی زندگی و در حین فعالیت‌های عادی روزانه بر روی کارت حافظه خود ثبت می‌‎نماید تا پزشک تشخیص کامل تری از انواع آریتمی‌های احتمالی موجود داشته باشد؛ چرا که این اطلاعات در زمان طولانی تری نسبت به آنچه در محیط‌های درمانی انجام می‌شود (معمولا کمتر از یک دقیقه) ثبت شده اند و از ارزش تشخیصی بالایی برخوردار هستند.

شرکت کاوشگران طب خوارزمی در سال 1389 با هدف تولید و توسعه دستگاه‌های پرشکی آغاز به کار کرد. این شرکت با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و نوآوری در زمینه تولید دستگاه‌های پزشکی سعی در بهیود سلامت بیماران دارد. این مجموعه با توجه یه اهمیت سلامت بیماران، محصولاتی را برای جامعه هدف که شامل  بیمارانی است که نیاز به مانتیورینگ طولانی مدت فعالیت الکتریکی قلب دارند، در دست تولید قرار داده است. این شرکت دانش‌بنیان تا کنون دستگاه‌های هولتر مانیتور قلب در چهار مدل H200 ، H310 ، H360 ،   H380 را تولید و عرضه کرده است.

به گفته مدیرعامل شرکت کاوشگران طب خوارزمی این شرکت همچنین موفق به تولید نرم‌افزارهای تحلیل فشار خون و تحلیل آنلاین فشار خون را قابلیت‌های نمابش و آنالیز داده‌های فشار خون طولانی مدت با سرعت بالا، قابلیت اتصال به دستگاه هولتر فشار خون با استفاده از پورت USB، شناسایی خودکار نوسانات فشار خون غیرطبیعی، نمایش گزارش کاملی از داده‌های فشار خون شامل نمودارهای زمانی و تجزیه و تحلیل دقیق، قابلیت‌ تحلیل داده‌های فشار خون برای شناسایی الگوهای طبیعی و غیرطبیعی فشار خون و ... شده است. نرم‌افزار تحلیل الکنروکاردیوگرام(نوار قلب) با قابلیت رابط کاربری ساده و قابل فهم، دارای الگوریتم‌های پیشرفته برای تحلیل داده‌های ثبت شده، قابلیت تمایش نتایج یه صورت گرافیکی و عددی، قابلیت انتقال داده‌های ثبت شده به سایر ترم‌افزارهای پزشکی و ... نیز دیگر نرم‌افزار تواید شده توسط مهندسان این شرکت دانش‌بنیان است.

شرکت کاوشگران طب خوارزمی امیدوار است تا با تولید انبوه این تجهیزات پزشکی، کشور را از هرگونه واردات در این زمینه بی‌نیاز کند. همچنین این شرکت تولید دستگاه تست ورزش الکتروکاردیوگرام و پلتفرم‌های مدیک (Himedic)، که مجموعه‌ای از انواع خدمات پزشکی، پیراپزشکی و تجهیزات به صورت آنلاین در حوزه سلامت است، را در دستور کار دارد.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
سامانه‌های گندزدایی و نمک‌زدایی آب توسعه می‌یابد
فعالان یک شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند با استفاده از دانش و فناوری بومی، سامانه‌های نمک‌زدایی و گندزدایی آب را تولید و به بهر‌ه‌برداری برسانند.