ظرفیت های اقتصادی تایباد باید بالفعل شود
رئیس شورای اسلامی شهرستان تایباد گفت: ظرفیت های اقتصادی این شهرستان مرزی باید از بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تایباد، یوسف یوسفی امشب در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان مرزی تایباد، در همسایگی کشور افغانستان، ظرفیت های اقتصادی بالایی دارد که باید از بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تایباد افزود: ظرفیت های این منطقه در پنج حوزه دسته بندی می شود که شامل گذرگاه مرزی دوغارون، انرژی های پاک، گردشگری، ذخایر معدنی و کشاورزی و دامپروری هستند.

وی ادامه داد: این ظرفیت های بالقوه، امکان سرمایه گذاری و اشتغالزایی را در تایباد فراهم می کند و می تواند باعث افزایش سطح معیشت مردم و درآمدزایی شود.

یوسفی بیان کرد: امروزه ایجاد یک کسب و کار علاوه بر ایده و سرمایه، نیازمند شتاب دهنده است که این مهم در تایباد وجود ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تایباد تصریح کرد: شتاب دهنده، معرفی کننده ظرفیت های بالقوه است که رسانه ها نقش بسزایی در این حوزه دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد: تایباد بر سر راه ابریشم و در مسیر گردشگری آسیای میانه به اروپا و کشورهای حوزه خلیج فارس قرار دارد و نیز یکی از کریدورهای بادی کشور است.

یوسفی اذعان کرد: تایباد با ۱۷ میلیون تن ذخیره معدنی، محلی برای فعالیت صنایع تبدیلی و شرکت های دانش بنیان معدنی می تواند باشد و همچنین با واردات سنگ های قیمتی از افغانستان، هنر و صنعت گوهرتراشی در این منطقه رونق گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تایباد خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهرستان، قدرت اجرایی و بودجه مصوبی ندارد؛ اما وظیفه آن انعکاس مطالبات، کاستی ها، ظرفیت ها و درخواست های مردمی به دستگاه های اجرایی است.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه از ابزارهای دستیابی به ‌رشد اقتصادی 8 درصد
نماینده مجلس با تأکید بر اینکه باید از اعطای هدفمند مشوق‌‌های مالیاتی تقویت‌کننده تولید حمایت کرد، گفت: اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه مهم‌ترین منبع تامین مالی بومی‌سازی تجهیزات و فناوری در صنعت است و برای رشد اقتصادی 8 درصدی بسیار حیاتی است.