سفر استانی هیاتی از معاونان و مدیران معاونت علمی به سمنان
معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و هیات همراه در سفر به استان سمنان از نمایشگاه محصولات و دستاوردهای پارک علم و فناوری استان در شاهرود بازدید کردند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد، معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه  بازدید از نمایشگاه گفت: حدود دو هزار شرکت دانش بنیان کشور که با ۱۰۰ نفر نیروی انسانی فعال هستند و بازار به نسبت خوبی دارند، می‌توانند محصولات خود را تجاری‌سازی کنند.

وی از اجرای طرح دسته‌بندی شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: برخی شرکت‌های نوپا به معنای واقعی نیاز به کمک‌های خاص در زمینه تسهیل شروع کسب و کار، یادگیری مهارت و همچنین تکمیل محصولات دارند که باید یک سری کمک‌های بلاعوض و یا وام‌های ترجیحی کم‌بهره به آنها تعلق گیرد.

اسدی‌فرد با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان کوچک مقیاس باید از شرکت‌های بزرگ جدا شوند، خاطرنشان کرد: شرکت‌های بزرگی که تمرکز کار آنها در حوزه دانش بنیان است نیز باید از شرکت‌هایی که بخشی از فعالیت آنها در این حوزه است، جدا شوند تا مورد حمایت قرار گیرند.

معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ادامه داد: این دسته‌بندی موجب می‌شود شرکت‌های نوپا رشد کنند و به شرکت‌های بزرگتر تبدیل شوند و شرکت‌هایی که بخشی از سبدشان در حوزه دانش بنیان است به سمت شرکت‌هایی که تمرکز در این حوزه دارند، حرکت کنند.

وی با بیان اینکه در دوره جدید فعالیت معاونت توسعه شرکت‌های دانش بنیان بازدید هر هفته از این شرکت‌ها در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه صنعت ماشین‌سازی و حوزه فن‌آوری اطلاعات در شهرستان شاهرود وجود دارد که نیازمند حمایت هستند.

اسدی فرد با بیان اینکه باید ظرفیت‌های استانی به طرح‌های ملی وصل شوند، ابراز کرد: ارایه وام، تسهیل در کسب و کار، تسهیل در صدور مجوزهای بهداشتی و توسعه زیرساختی برخی از شرکت‌های دانش بنیان شهرستان شاهرود در دستور کار است.

بازدید از کارخانه توربوژنراتور و کارخانه ریخته‌گری دقیق پارس، بازدید از نمایشگاه محصولات و دستاوردهای پارک علم و فناوری استان سمنان(شاهرود) و نشست هم‌اندیشی با شرکت‌های دانش بنیان از برنامه‌های سفر یکروزه معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان و هیات همراه به شاهرود بود.

در این بازدید ابوطالب جلالی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود، محسن نظری، رییس پارک علم و فناوری استان سمنان و جمعی دیگر از مسئولان حضور داشتند. 


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
برنامه‌های جهاد دانشگاهی و طرح‌هایی که دیگر بر زمین نمی‌مانند
رئیس جهاد دانشگاهی فعالیت‌های جهاد در حوزه‌های مختلف پژوهشی، فرهنگی و آموزشی را تشریح کرد.