دستگاه تولید منسوجات و کالای خواب داخلی، جایگزین محصولات وارداتی
یک شرکت دانش‌بنیان فعال در زمینه تجهیزات و ماشین آلات نساجی از تولید محصولات دستگاه کاتر مخصوص پنبه دوزی و دستگاه دوخت تشک، لحاف و منسوجات نبافته مشابه در کشور خبر داد.

به گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، حامد زارعی، مدیر عامل شرکت اکسون ماشین با اشاره به توان‌ مندی این شرکت در زمینه تولید ماشین آلات کالای خواب گفت: این شرکت از سال ۱۳۹۳ تاکنون به صورت تخصصی فعالیت دارد و با تجربه‌ایبسیار ارزشمند به تامین نیازهای مشتریان خود در زمینه  انواع ماشین آلات تولید منسوجات نبافته، تولید تشک‌های فنری، تولید تشک‌های مسافرتی و مهمان، تولید لحاف و روتختی و همچنین ماشین آلات مکمل آن‌ها پرداخته است.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه حرفه‌ایدوخت لحاف تک کله تولیدی با بهره گیری از آخرین و به روزترین متدهای روز دنیا، هم ردیف با دستگاه‌های حرفه‌ایخارجی بوده و با کیفیتی مشابه و در بخش‌هایی بهتر از برخی دستگاه‌های ساخته شده در جهان به عنوان اولین دستگاه لحافدوز ایرانی در بازار این کشور عرضه می‌گردد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان به سرعت و دقت بالا این دستگاه اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های محصول، ضخیم دوزی است که قابلیت دوخت لایی لحافی تا ضخامت پنج سانتی متر و همچنین تشک مسافرتی و حتی چرم و اسفنج را دارد و علاوه بر آن، امکان دوخت تا سرعت 3000PRM را دارد.

وی خاطرنشان کرد: قیچی سرنخ زن خودکار استفاده شده در ماشین این امکان را فراهم می‌کند پس از اتمام هر طرح، سرنخ رو و زیر توسط قیچی تهیه شده بر روی چرخ خیاطی به صورت خودکار بریده شود و به تمیز بودن دوخت محصول نهایی کمک می‌کند.  

زارعی در پایان با بیان این که امکان ساخت دستگاه دوخت لحاف با عرض دلخواه مشتری از ۲۲۰ تا ۳۲۰ سانتی متر وجود دارد در خصوص صادرات این دستگاه بیان کرد: شرکت اکسون ماشین با تخصص خود در زمینه ماشین آلات کالای خواب توانسته است مرجعی بزرگ میان تولید کنندگان ایرانی باشد. این در حالی است که در گذشته این محصول از کشورهایی نظیر چین و ترکیه وارد ایران می‌شد که پس از تلاش‌های فراوان در زمینه علم نساجی، ماشین آلات و منسوجات بی‌بافت موفق شدیم به تولید این محصول اقدام کنیم و حتی به کشور عراق نیز صادرات انجام می‌دهیم.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
ضرایب دستمزد ثابت صنوف افزایش یافت
براساس بخشنامه ابلاغ شده از جانب میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضرایب دستمزد ثابت صنوف موضوع ماده ۳۵ قانون تأمین اجتماعی افزایش می‌یابد.