بدهی‌های تبدیل به حال شده کارفرمایان مدیون تأمین اجتماعی تقسیط مجدد می‌شود
میرهاشم موسوی، مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی طی بخشنامه‌ای از تقسیط مجدد بدهی‌های تبدیل به حال شده کارفرمایان مدیون تأمین اجتماعی خبرداد.

بخشنامه ابلاغ شده به شرح زیر می‌باشد:

با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال « مهار تورم و رشد تولید» و بمنظور تحقق منوطات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست‌های تحولی سازمان و رضایتمندی حداکثری شرای اجتماعی سازمان، تسهیل در امور ککارفرمایان و جلوگیری از انباشت مطالبات معوق و مدیریت مؤثر بر وصول مطالبات (بویژه اقساط تبدیل به حال شده) و در اجرای مصوبه شماره ۵۱۶/۱۴۰۲/۱۱۰۰ مورخ ۱۶/۰۳/۱۴۰۲ موضوع بند « ۱» دو هزار و هشتاد و ششمین صورتجلسه مورخ ۰۸/۰۳/۰۱۴۰۲ هیأت مدیره سازمان توجه ادارات کل استان‌ها و واحدهای اجرایی تابعه را به رعایت نکات ذیل جلب می‌نماید:

۱- تقسیط مجدد بدهی‌های تبدیل به حال شده که طی دو مرحله قبلی در واحدهای اجراییات شعب بنا به دلایل مختلف تبدیل به حال شده و توان پرداخت اقساط را نداشته اند، پس از احراز موضوع عدم توانایی از سوی ادارات کل استان و با مجوز معاونت بیمه ای، صرفاً تا پایان سال ۱۴۰۲ و برای آخرین بار امکان پذیر می‌باشد.

۲- مشمولین: کلیه کارفرمایان، اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی که بدهی کارگاه را تقسیط نموده و به دلیل بحران مالی و عدم تأدیه اقساط در سررسیدهای مقرر، بدهی‌های مربوطه تبدیل به حال گردیده است.

۳- دلایل ابرازی می‌بایست به همراه مدارک و مستندات مربوطه پس از بررسی و تأیید مسئولان ذیربط در ادارات کل استان‌ها جهت اخذ مجوز از معاونت بیمه‌ایبه اداره کل وصول حق بیمه ارسال گردد.

۴- نحوه انجام تقسیط بدهی: با اخذ حداقل (۲۰٪) بدهی بعنوان پیش پرداخت و حداکثر تا (۲۴) قسط ماهیانه پس از احراز موضوع عدم توانایی در پرداخت بدهی، با رعایت کامل فصل هشتم  بخشنامه تنقیح و تلخیص اجرائیات  به شماره ۲۳۸۸/۱۴۰۰/۱۰۰۰ مورخ ۲۴/۳/۱۴۰۰ به استثناء بند (۲ و ۳) قسمت (الف) صورت می‌پذیرد.

۵- مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات موظف است تمهیدات لازم جهت تقسیط مجدد بدهی کارفرمایان مشمول این بخشنامه را در سیستم مکانیزه شعب فراهم آورد.

مسئول حسن اجرای این بخشنامه مدیران کل وصول حق بیمه، حقوقی و قوانین، مدیریت فناوری و تحول دیجیتال، مدیران کل، معاونین بیمه‌ای، رؤسا و کارشناسان ارشد وصول حق بیمه و اجرائیات، فناوری اطلاعات ادارات کل استان‌ها، رؤسا، معاونین بیمه‌ایو مسئولین وصول حق بیمه و اجرائیات و فناوری اطلاعات شعب می‌‌باشند.


کارشناس خبرگزاری تحلیل ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
اشتراک گذاری پست
برچسب‌ها
آرشیو
سامانه مدیریت آموزش مجازی بومی‌سازی شد
شرکت دانش‌بنیان فن آوران گیتی افروز موفق شده است با استفاده از فناوری‌های دیجیتال و هوشمند، سامانه مدیریت آموزش مجازی را طراحی و تجاری‌سازی کند.