خانه به دوشی تنها خانه خلاق و نوآوری تبریز
۱۳ بهمن ۱۴۰۱ by
خانه به دوشی تنها خانه خلاق و نوآوری تبریز
توسعه کسب و کارهای پویان, امیر اصیل

به گزارش پیشران اقتصاد؛ شرکت هواپیمایی هما که مالک ساختمان خانه خلاق و نوآوری تبریز محسوب می شود، پس از عدم پرداخت اجاره بهای توافق شده پس از یک سال و ۳ ماه استقرار شرکت ها و بعد از افزایش اجازه بها در سالجاری، نسبت به اعلام تخلیه شرکت ها و پایین کشیدن تابلوی خانه کرده  است .

عدم تخصیص کمک بلاعوض ۲ میلیارد تومانی تصویب شده معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و عمل نشدن به مصوبات سفر ریاست جمهوری مبنی بر کمک ۱۵ میلیارد تومانی به پارک نیز یکی دیگر از دلایلی است که پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نتوانسته است به تعهدات خود در قبال مالک عمل کند.

در همین راستا، پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی و شرکت های مستقر در خانه خلاق و نوآوری تبریز با ارسال نامه رسمی به معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در تاریخ ۲۱ دی ۱۴۰۱ درخواست مساعدت داشته اند که به این نامه نیز تا انتشار این خبر ترتیب اثر داده نشده است.

خانه خلاق و نوآوری تبریز در شهریور ۱۴۰۱ با حضور سورنا ستاری، معاون سابق علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به عنوان اولین و تنها خانه خلاق و نوآوری آذربایجان شرقی در تبریز افتتاح شد اما عدم امضا و ابلاغ اجاره نامه فی مابین پارک و هواپیمایی بی خانمانی شرکت های مستقر خانه تنها پس از یک سال و ۳ ماه از افتتاح شده است.

گفته می شود، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی محلی را در ساختمان ملت به این شرکت ها اختصاص داده است اما شرکت های مستقر در خانه خلاق و نوآوری تبریز علاقمند به نقل مکان به ساختمان جدید نیستند.

تجهیز و برندینگ این مرکز با دورنمای فعالیت ۳ ساله با هزینه هایی که صورت گرفته است، یکی از دلایل عدم علاقمندی شرکت های مستقر به نقل مکان عنوان می شود.

رییس پارک علم و فناوری استان نیز در نشست خبری اخیر خود اعلام کرده بود: در حدود ۴۵۰ میلیارد تومان در جریان سفر رییس جمهور به استان به پارک علم و فناوری اختصاص پیدا کرد که با وجود پیگیری های مستمری که انجام شد متاسفانه از این رقم ۱۵ میلیارد تومان نهایی شده است.

پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی و شرکت های مستقر در خانه خلاق و نوآوری تبریز با ارسال نامه رسمی به معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در تاریخ ۲۱ دی ۱۴۰۱ درخواست مساعدت داشته اند که به این نامه نیز تا انتشار این خبر ترتیب اثر داده نشده است.